Life Memberships - our highest award
Many of our dedicated volunteers have been contributing to their communities for over half their lives. We recognise these valued members through a variety of awards including the highest achievement - the Life Membership Award.
2023
Loloa Wyatt - Blayney
Judy Rigg - David Berry
Ellen Eather - Boggabri
Phillipa Lawrence - Walcha
Jill Smith - Grafton
Jennifer Lucey - Camden Haven
Helen Muller - Baradine
Elizabeth Mason - Boorowa
Carmel Brown - Murrumburrah-Harden
Ann Burgess - Queanbeyan
Lyn Rixon - Moruya
2022
Ann Watson - Tomaree
Christine Smith - Moruya
Dawn Watson - West Wyalong
Gwen Vaughan - Nowra
Jillian Bryant - Wingham
Joan Lawler - Wingham
Judith McGuiness - Boorowa
Kathleen Dore - Urana
Paula Savage - Blue Mountains
Val Smith - Singleton
Vicki McIvor - Walcha
Linda Swales - Adelong-Batlow
2021
Irene Chesterman - Bellingen
Joan Lewis - Lithgow
Joan Lowe - Bowral
Jill Dodd - Tumut
Shirley Dick - Tamworth
Anne Bourke - Murray
Charmaine Munn - Rylstone
Heather Kerr - Campbelltown
2020
Beryl Heath – Narrabri
Mary Brown – Tumut
Jan Carpenter – Cooma
Faye Scherf – Nimbin
Merle Graham – Tweed Heads
Joyce Cutting – Lithgow
Dorothy Shepherd – Young
Winnifred Secombe – Wauchope
Toni Brewster – Ourimbah
Daphne Say – Vegetable Creek
Bronwyn Harvey – Oberon
Pauline Smith – Urana
2019
Pat Yates – Orange
Patricia Taylor – Bourke
Judith Turner – Ivanhoe
Tui Dawes – Queanbeyan
Mary Corcoran – Boorowa
Kathleen Smith – Moruya
Jenny Moore – Mullumbimby
Diana Medcalf – Greenwell Point
Meg Crowley – Barraba
Vilma Hunter – John Hunter Site Carers
Dawn Reading – Tamworth
Lorraine Stubbings – Urbenville
2018
Marjorie Kable – Finley
Brenda Braithwaite – Dunedoo
Fay Redhead OAM – Blayney
Eileen Gordon – Mona Vale
Soo Haliwell – Wellington
Dorothy Butler – Belmont
Janice Lang – Byron Bay
Janice Sharman – Glen Innes
Helen Mears – Coffs Harbour Pink Ladies
Claire Heatherington – Coraki-Campbell
Phyllis Budd – Cobar
Glenda Duggan – Denman
2017
Mary Collier – Trundle
Helen Counihan – Kempsey
Nita McKnight – Dorrigo
Eunice Lyons – Dubbo
June Chapman – Belmont
June Innes – Greenwell Point
Patricia Glasby – Nowra
Lesley Fryer – Cobar
Joan McKenzie – Lismore Base
Patricia Gulliford – Tamworth
Mollie Strong – Byron Bay
2016
Joan Gahl – Blue Mountains
Sandra D’Adam – Moss Vale
Joy Eagle – Barham-Koondrook
Pam Ellerman – Naponda
Marion Dickins – Berrigan
Chris Page – Young
Mary Abbott – Portland
Maureen Weir – Byron Bay
Helen Bryant – Lismore Base
Patricia Buttsworth – Belmont
Nancy Hobson – Bellingen
2015
Sister Mary Trainor OAM – Bloomfield/Riverside
Verna Wallace – Wauchope
Mr. Frank Rigby – John Hunter Children’s Hospital Kids Club
Isabelle Hooper – Bowraville
Anne Knight – Dunedoo
Doreen Thurtell – Orange
Ada Snaidero – Griffith
Alison McNamara – Naponda, Deniliquin
Sally Alexander – Narrabri
Dawn Conway - Balranald